Pädaste Manor | Pädaste Manor, a small luxury retreat & SPA Mõisapark -

Mõisapark

4989845302_40c938a1fe_zKokku viis raudkivist hoonet ühendavad mõisa hobuserauakujuliselt üheks Läänemerevaatega kompleksiks. Mõisahoonete ansambel koondab enda alla 7 hektarit kaunilt kujundatud parki, ümbritsetuna 22 hektari maaililiste niitude ja põlismetsaga. Mõisaparki ja seal asuvaid hooneid seob üheks sajanditevanune raudkivist aed, mis paiguti kaetud iidse looduskaitse all oleva samblapadjaga.

 

Pädaste kaldajoonelt avaneb imeline loodusvaade lahele, tähelepanelik huviline leiab sealt loendamatult erinevaid rohuliblesid, sõnajalgasid ja aasalilli, marju ja põõsapuhmaid; männid, kased ja Muhumaa „rahvuspuud” kadakad maailivad lahekalda küllusliku maastikupildi.

 

Pädaste park ja rannajoon moodustavad üheskoos looduskaitseala, mis on hästi tuntud mitmekeskesiste eluvormid ja liigirohkuse poolest. Näiteks leidub seal 23 erinevat liiki haruldasi orhideesid. Ka linnuvaatlus on Pädaste lahel väärtus omaette, sest just selles lahesopis kogunevad parved enne rännet ja naasevad maikuises kevades kodusaarele. Haned, kured, pardid ja luiged on neil aegadel Pädaste lahe igapäevased külalised. Kolme haruldase majesteetlikku merikotka pesa vahetus läheduses astub juunikuu õhtutel küla esilauliku rolli sulnis ööbik, pargis pesitseb lugematul arvul öökulle, rähne, pesapaikasid otsivad pääsukesed, kohtab uudistavaid oravaid ja nahkhiiri. Kitsed, metskuldid ja põdrad on asustanud ümberkaudsed metsad ning satuvad külmade talvede aegu ka mõisapargis ringi uudistama.

 

Suvehooajal (1.juuni – 31.august) on Pädaste park külalistele avatud iga päev kell 12:00 kuni 19:00. 

 

Pargipileti hind €4 täiskasvanule ja €2 alla 16-aastasele lapsele. Grupikülastustele (alates 8 külalisest) kehtivad teised hinnad ning need toimuvad vaid eelneva broneeringu alusel. Palun võtke meiega ühendust aadressil info@padaste.ee.