Pädaste Manor | Pädaste Manor, a small luxury retreat & SPA Seeneretk ja jalutuskäik metsas -

Seeneretk ja jalutuskäik metsas

Laupäev, 14. september 2024

 

 

 

Seeneretk ja jalutuskäik seeneteadlase Veiko Kastanje seltsis. Asjatundjaga loodusesse minnes võib olla tõeliselt üllatav avastada, kui palju erinevaid seeni meie metsades kasvab ja kui paljut me oma tavapärastel seenekäikudel ei pruugi kunagi märgata. Veikol on iga metsa alt leitud seene kohta midagi põnevat rääkida. Õpime, kuidas märgata metsas seenekohti, milliseid seeni korjata ning millised pigem metsa jätta. Ning juttu tuleb ka sellest, kuidas seeni talveks hoidistada.

Loodusmatk lõpeb erilise üllatusega. Seente ja looduse keskel valmistab meie peakokk teie jalutuskäigul korjatud seentest maitsva suupiste. Tõeline maiuspala igale korilasele!

 

Veiko Kastanje on õppinud mükoloogiat ning botaanikat Tartu ülikoolis. Veiko on ka töötanud külalisteadlasena Helsingi ülikoolis, Göteborgi ülikoolis ning Belgia Rahvuslikus Botaanikaaias. Ta kasutab iga võimalust reisimiseks, seeneretkede ja näituste organiseerimiseks. Veiko on tõlkinud eesti keelde mitmeid seeneteemalisi raamatuid.

 

Meie peakokk serveerib neljakäigulise õhtusöögi, milles on esiplaanil loomulikult seened. Erimenüü, mis on pühendatud saarte maitsetele kohalikust toorainest.

 

Seenenädalavahetus – 170 eur külalise kohta, hinnas sisaldub seeneretk Veiko Kastanje juhendamisel, mõisanaps metsas koos üllatusampsuga ning 3-käiguline seeneõhtusöök

Veinid ja joogid hinnas ei sisaldu

 

Seeneretk algab kell 14:00, õhtusöögi serveerime kell 20:00

Ajakava:
14:00 kogunemine Pädaste Mõisa pargis, peasissekäigu juures
14:00-14:30 metsa minek
14:30-16:30/17:30 seeneretk metsas
16:30-17:00/17:30-18:00 lahkumine metsast
19:45-20:00 näitus metsast korjatud seentest. Veiko pajatab lugusid “maagilistest seentest” ja nende psühhedeelsetest omadustest ning seente raviomadustest. Juttu tuleb nii meie metsades kui ka kaugematel kontinentidel kasvavatest seentest.
20:00 – kogunemine õhtusöögiks

 

Oma seenesaagi korjamiseks jagame osalejatele korvid ning seenenoad. Mugavamaks jalutuskäiguks soovitame kaasa võtta kummikud.

 

Selle nädalavahetuse eripakkumine

 

Broneerige majutus kaheks ööks koos kahe piletiga Seenenädalavahetusele ning saate majutuse 20% soodsamalt.*

Vajalik on eelnev broneering; limiteeritud kohad saadaval!

 

Broneerimiseks võtke meiega ühendust emailil info@padaste.ee või helistage numbril +372 45 48 800.

*Pakkumine kehtib kui broneerida otse läbi Pädaste Mõisa. Soodustus ei kehti kombineerituna teiste eripakkumistega.