Adrian Klonowski

Adrian Klonowski on noor ja silmapaistev kokk Poolast, hiljuti töötanud peakokana Läänemere sadamalinna Gdanski restoranis Metamorfoza – üks parimatest restoranidest Poolas. Ta on oma loominguga võitnud juba märkimisväärse rahvusvahelise tunnustuse.

 

 

Adriani inspireerib sügav uudishimu ja kirg läänemere piirkonna maitsemaastiku vastu, kus on ka tema enda juured. See on armastus puhaste maitsete ning lihtsate roogade vastu. Ta naudib koostööd looduse ning värske toorainega. Roogade valmistamisel on Adriani sõnul oluline määratleda iga tooraine komponent, et seda algusest lõpuni väärtustada, mitte ainult parimaid lõikeid ja tükke.

 

Adriani toiduvalmistamise stiilis tuleb selgelt välja Põhjamaade mõju – lähenemiselt innovaatiline ja isikupärane, läbi kasvanud Läänemere piirkonna maitsetega. Adrian on põnevil võimalusest arendada nii ennast kui ka Pädaste Mõisa meeskonda Põhjala saarte köögi otsingutel.

 

Pädaste Mõis koos Adrian Klonowskiga jätkab oma traditsiooni Eesti gastronoomiavaldkonna kujundamise ja üllatamisega. Adrianis esitleme talendikat peakokka, kelle oskused ja ambitsioon lisavad kindlasti väärtust meie DNA-le, mida minevikus on kujundanud tema eelkäijad Peeter Pihel, Yves Le Lay ja Matthias Diether.

 

Ühendades uuesti kohaliku köögi ja ambitsioonika välismaise talendi, panustame kindlasti kulinaarse maastiku arengule.

 

Koostöös hortikulturistiga, kelle igapäevaseks ülesandeks on varustada restorani Alexander aia- ja metsasaadustega, vastutab Adrian ja tema meeskond Pädaste Mõisa kulinaarse elamuse ja arengu eest. Olgu selleks meeliülendavad maitseelamused hommiku-, lõuna- või õhtusöögi ajal.

 

Kutsume teid nautima Adrian Klonowski isiklikku kulinaarset käekirja!

 

Adrian Klonowski iseendast

 

‘Minu arvates toimib restoran ühtse meeskonnana. Kogu meeskonna teadmiste ja abiga proovime parimal viisil välja tuua Pädaste Mõisa tõelise karakteri, kasutades ära asukoha iseärasusi ning austades aastaaja ettearvamatust. Oma tegemistes presenteerime kindlat toorainet koos nende heade ja veadega, austame nende tekstuuri ja maitset, tuues välja tõelise karakteri. Ebatäiuslikkuses peitub võlu ning selle eest peab loodust austama. Seetõttu ehitame oma teeninduse ja menüü tugevalt Põhjala saarte kultuuri, traditsiooni ja tavade ümber.’

 

 

Peeter Pihel Adriani kohta – endine Pädaste Mõisa ja Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise peakokk

 

‘Olen väga elevil, et Adrian Klonowski asub juhtima restorani Alexander Pädaste Mõisas. Adriani karjäär näitab temapoolset austust kõigele kohalikule. Kuna Põhjala saarte köögis on veel palju avastamist, ootan Adriani ja tema meeskonna poolt mitmeid meeldivaid üllatusi.’

 

 

Adrian Klonowski karjääri tipphetked

 

Adrian Klonowski profiil